صلوات

بسم الله الرحمن الرحیم

ثورى مى گوید: یک سال در مراسم حج ، مردى را دیدم که هنگام طواف تنها ذکر صلوات در راه مى گوید. در وقوف عرفات هم فقط به این ذکر اکتفا مى کند، در مدینه نیز تنها ذکرش صلوات بود.


من به او گفتم : تو هم در مکه و هم در مدینه تنها ذکرت صلوات بر محمد و آل طاهرینش بود، در عرفات که جایگاه و روز ناله و زارى و طلب حاجت است هم ، تو همه چیز را گذاشتى و فقط صلوات فرستادى . علت چیست ؟


او گفت : سال گذشته من به همراه پدرم به مکه آمدم ، در یکى از منازل ، پدر بیمار شد و ما نتوانستیم به راه خود ادامه دهیم : در همان جا خانه اى کرایه کرده و چراغى را روشن نمودم . سر پدرم در دامنم بود که جان سپرد.


دیدم که اندک اندک چهره اش سیاه گشت . ترسیدم ، سرش را بر زمین گذاشتم و کنارش نشستم و از رسوایى فردا در مقابل مردم گریه مى کردم . در همین حال خوابم برد.


مردى زیبا، خوش بو و خوش پوش با عمامه سفیدى وارد شد. روپوش پدرم را برداشت ، دستى بر صورتش کشید که بر اثر آن رنگ چهره پدرم سپید و نورانى گشت . من حیرت زده از او پرسیدم : تو که هستى که خدا از برکت وجود تو غم مرا برطرف ساخت ؟ فرمود: من صاحب قرآن ، محمدبن عبدالله پیامبر

آخرالزمانم . بدان و آگاه باش که پدرت نافرمانى خدا را مى کرد و پیرو هواى نفس ‍ بود؛ اما چون پیوسته بر من صلوات مى فرستاد، در این ساعت که تیرگى و تاریکى گناه او را در برگرفت من به دادش رسیدم .


او این را گفت و از نظر من غایب گشت .


من از خواب برخاستم و دیدم که چهره پدرم مانند ماه شب چهارده مى درخشید. از آن روز به بعد بود که فایده صلوات را فهمیدم ، تسبیح و دعا را رها کرده و در هر حال و پیوسته صلوات مى فرستم 

/ 4 نظر / 54 بازدید
آرزو

سلام خوبيد ؟ دو تا مطلب اولتونو خوندم خيلي عالي بود خواستم ازتون تشکر کنم و همينطور ازتون دعوت کنم به سايت منم سر بزنيد و در صورتي که مايل بوديد يک وبلاگ خوب هم در سايت ما بسازيد شما فرد توانايي هستيد باعث افتخار مون هست به جمع کاربران سيستم وبلاگدهي ما بپيونديد ، www.sitearia.ir

هانیه

شما هم باافتخار لینک شدید

هانیه

خیلی پست زیبایی بود.من همیشه هروقت میخوام برای چیزی نذر کنم صلوات رو نذر میکنم.خیلی جواب میده[لبخند]